top of page

26 Şub Çar

|

DoubleTree by Hilton Istanbul Esentepe

Hikayeleştirme ile Satış Süreci Yönetimi

Katılım Bedeli: 799 TL+KDV | Tüm satışçılar sahada kullanmak üzere en az bir hikâyeye sahiptir. Atölye, bu hikâyeleri nasıl sunacağınızı iyileştirmek için ihtiyacınız olan araçları ve taktikleri sağlayacak şekilde oluşturulmuştur.

Hikayeleştirme ile Satış Süreci Yönetimi
Hikayeleştirme ile Satış Süreci Yönetimi

Saat ve Yer

26 Şub 2020 09:30 – 17:00

DoubleTree by Hilton Istanbul Esentepe, Esentepe, Büyükdere Cd. No:117, 34394 Şişli/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Eğitmen: Ahmet Ekiz

Bu ilgi çekici ve etkileşimli atölye çalışması, hikâyeleştirme ile anlatımı insanın dış dünyayı kavrayış şeklinin bir yapıtaşı olarak düşünmeyi öğretmek üzere tasarlandı. Bu atölyede sadece bir satış hikâyesinin nasıl “doğru” anlatılacağını öğrenmeyecek, satış hikâyesi anlatım tarzınızı psikolojik, bağ kurma ve empatik açılardan kendi stratejik bakışınız aracılığıyla analiz edeceksiniz.

Bu atölyenin genel bağlamda iki hedef var. Bunlardan biri, satış sürecinizde sıkça anlattığınız 1 veya 2 hikâyeyi geliştirmenize yardımcı olmaktır. İkinci hedef, size ve ekibinize hem somut hikâye anlatımı taktikleri hem de bir satış hikâyesi oluşturma süreci vermektir. Bu iki aracın nasıl uygulanacağını anlayarak, hikâye anlatımı becerilerinizi zaman içinde kendi başınıza geliştirebileceksiniz.

Tüm satışçılar sahada kullanmak üzere en az bir hikâyeye sahiptir. Atölye, bu hikâyeleri nasıl sunacağınızı iyileştirmek için ihtiyacınız olan araçları ve taktikleri sağlayacak şekilde oluşturulmuştur. Program içerisinde temel hikâye anlatımı araçlarını öğrenecek, hikâyenizi anlatma şeklinizi analiz etmek için bu araçları kullanacak ve ardından pratik yapmak için küçük gruplar halinde çalışacaksınız.

Programın Amacı

Tabii ki, kimse bir gecede ödüllü bir hikaye anlatıcısı olamaz. Bunun yerine, bu atölyenin amacı size harika bir satış hikayesi hazırlama sürecini aşılamaktır. Sürece odaklanarak bir anlamda ekibinize balık tutmayı öğreteceksiniz. Kısacası bu programın amacı, satış iletişiminizde daha ilgi çekici ve özgün olmanıza yardımcı olmaktır.

Eğitimde Kazanılacak Yetiler:

• Satış ilişkilerinde güven, itibar ve psikolojik kontrol sağlama

• Satış atmosferinde yaratıcı risk alma

• Dinleme ve spontane cevap verebilme

• Negatif duyguları ve itirazı yönetebilme

• Müşteri iletişiminde duygusal bağ geliştirme

• Görsel düşünce ve hayal gücünü harekete geçirebilme

• Empati kurma ve kurdurma,

• Metafor kullanma, karakterize etme gibi hikayeleştirme taktiklerini kullanabilme. 

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page