top of page
AHMET
EKİZ
AHMET EKİZ

İstanbul’da doğan Ekiz, Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programlaması ve Öğretimi Bölümü’nden mezun oldu. Akademik hayatı süresince performans değerlendirme, kariyer yönetimi, eğitim ve geliştirme gibi sistemlerin şirket politika ve stratejileri doğrultusunda şekillendirilmesi ve kuruma özgüleştirilmesi konularında çalışmalarda bulundu.

Yön Eğitim & Danışmanlık, Endi Mağazacılık A.Ş., NATO/KFOR Kosova Türk Barış Gücü, Ford Otosan Otomotiv Sanayi A.Ş., Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş., Uzel Holding gibi kurumlarda çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

 

Satışların arttırılması ve hizmet sunma becerileri, ekip bilinci ve aidiyet duygusu oluşturulması, yönetimsel becerilerin ve liderlik özelliklerinin geliştirilmesi, iletişim kültürü oluşturma, çatışma ve kriz yönetimi gibi konularda uzmanlaştı.

 

ECC “Elite Category Consultants” olarak konumlandırılan Ekiz, son beş senede 200’e yakın ulusal ve uluslararası firmaya kurumsal danışmanlık ve eğitmenlik desteği verdi. Bu süreçte 75.000’den fazla katılımcının bizzat eğitimlerinde rol aldı. Kurumların yönetim uygulamalarına ve profesyonelliğe sıra dışı bakış açıları getirdi.

 

Ekiz, yönetsel felsefesini “çalışan, müşteri ve firma yönetiminin mutluluğu” üzerine kurmuş; temel çıkış noktasını ise “sıradan davranışlarla, sıra dışı başarılar elde edilemez” şeklinde özetlemektedir.

bottom of page