top of page
MEHMET SAMİ
ÇAĞLAYAN
MEHMET SAMİ ÇAĞLAYAN

1980 yılında eğitimci bir ailenin ilk çocukları olarak Mardin Merkez'de doğmuştur.

 

1998 yılında Mardin Anadolu Lisesinden mezun olmuştur.  Aynı sene girmiş olduğu üniversite sınavlarında başarılı olarak Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kayıt yapmaya hak kazanmıştır.

 

 

2003-2004 yılları arasında avukatlık stajını yapmaktayken, Adalet Bakanlığının açmış olduğu hakim ve savcı adaylığı sınavında başarı göstererek hakim adayı olarak kamu görevine başlamıştır.

 

 

Mersin - Gülnar, Muş, Karaman ve son olarak İstanbul da gibi yurdun değişik yerlerinde Cumhuriyet Savcısı olarak görevleri bulunmaktadır.

 

 

2014 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü kamu hukuku ana bilim dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. ,2016 yılında kamu görevinden ayrılmıştır.

 

 

2017 yılından beri ve halen Özalp Hukuk Bürosu ceza hukuku departmanı yönetici sorumlusu ve İstanbul 1 nolu barosuna kayıtlı avukat olarak görev yapmaktadır.

 

 

Uzmanlık alanları: Ceza ve ceza usul hukuku, infaz ve denetim serbestlik hukuku, ceza infaz kurumları idaresi ve denetlenmesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Anayasa Mahkemesi bireysel başvuru işlemleridir.

bottom of page