top of page
HAYRİ
ÖGELMAN
HAYRİ ÖGELMAN

1971 yılında İstanbul’da doğan Hayri Ögelman, Avusturya Lisesi’ni ve sonrasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir.  Hayri Ögelman, lisans eğitiminden sonra Johns Hopkins University’de tarih dalında burslu olarak yüksek lisans yapmıştır.

Hayri Ögelman, 2001 yılından itibaren önce stajyer avukat, 2002’den beri ise İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukat olarak Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarında çalışmıştır.  On sekiz yıldan fazla mesleki tecrübesi olan Hayri Ögelman, 2014 yılında arabuluculuk eğitimini tamamlamıştır.

Hayri Ögelman, başta birleşmeler ve devralmalar (M&A) olmak üzere, ticaret ve şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku, çevre hukuku, hukuki uyum (regulatory compliance), tahkim, proje finansmanı, gayrimenkul ve imar hukuku, enerji ve maden hukuku, kamu ihlale hukuku ve özelleştirme gibi konularda geniş tecrübeye sahiptir.  Hayri Ögelman, önde gelen yerli ve yabancı ticari kuruluşlara ve sanayi kuruluşlarına hukuki danışmanlık hizmeti vermiş olup, bunlar arasında; perakende, taşımacılık, turizm ve konaklama, enerji, limancılık, gıda ve içecek, enerji ve madencilik ve bilişim gibi sektörlerde faaliyet gösteren tanınmış yerli ve yabancı firmalar bulunmaktadır.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Hayri Ögelman, “Uygulamada Birleşme ve Devralmalar” isimli bir kitaba katkıda bulunmuştur.

 

Hayri Ögelman, evli ve bir çocuk babasıdır.

bottom of page