top of page

09 Eyl Per

|

Webinar

Mizan Bazında Satış Yönetimi

Katılım Bedeli: 490 TL+KDV | Bir ticaret şirketinin ve satışın en önemli ve tek raporu mizandır. Mizan günlük ise satış yönetimi kontrolü da günlüktür. O halde en etkin satış raporları mizan kaynağından çekilen muhasebe bazlı anlık raporlardır.

Mizan Bazında Satış Yönetimi
Mizan Bazında Satış Yönetimi

Saat ve Yer

09 Eyl 2021 09:30 – 13:30

Webinar

Etkinlik Hakkında

Eğitmen: Necdet Uygurer

Çalışmamızın Amacı

Nakit yoksa şirket yoktur. Şirkete nakdi satış getirir. Nakdin zamanında gelmesi gerekir, zamanında gelmeyen nakit (nakit değildir), şirketin karını ve karlılığını yer. Satış yoksa nakit olmaz. Bir şirkette esas olan nakit yaratabilmektir.

Satış ile nakit yaratan şirketlerde satışın ve nakit akışının tek KONTROL aracı bütçedir ve kontrolün kaynağı da mizandır.

Mizan okuryazarlığı satış ve yönetimde yaşamsaldır. Mizan okuyamayan satış ve şirket yöneticisi yönetici değildir. Gerçek şirket yönetimi, şirket karı, karlılığı, gerçek satış yönetimi verimliliği, mizan bazında sağlanır.

Mizanın günlük olması esastır. Günlük olmayan mizanlar için mazeret sayanları iş hayatında saymıyoruz, onlar “mahalledirler”.

Bir ticaret şirketinin ve satışın en önemli ve tek raporu mizandır. Türkiye de günümüzde iş hayatındaki herkesin elinde olan “cep telefonu” teknolojisi ile şirket mizanı ve satışlarını anında, cep telefonu ekranından izleyememek için tek engel bulunmaktadır, o da yöneticidir.

Mizan günlük ise satış yönetimi kontrolü da günlüktür.  O halde en etkin satış raporları mizan kaynağından çekilen muhasebe bazlı anlık raporlardır.

Henüz muhasebeleşmemiş satış etkinlikleri (örneğin müşteri ziyaret raporları) için etkinliklerin mizanda görünmesini sağlama yöntemleri de çalışmamızın önemli konuları arasında bulunmaktadır.

Uzatmadan, birkaç tane yarım sayfalık fakat mizan kaynaklı rapor ile satışın anlık yönetilmesi esas amacımızdır. Raporların pratik analiz yöntemleri de çalışmamız kapsamındadır.

Çalışmamız;

- Tam profesyonel satış yöneticileri

- Tam profesyonel satış yöneticisi olmak isteyen profesyonel satışçılar

- Satıştan sorumlu üst düzey yöneticiler

- Şirketlerinin satış etkinliklerini “avuçlarının İçine” almak İsteyen şirket sahip ve ortakları için tasarlanmıştır.

Seminerimiz ZOOM platformunda yapılacak olan deneyim bazlı, uygulama ve kar odaklı ve “keskin” bir çalışmadır. Çalışma sonunda bir dosya verilemeyeceği için katılımcılarımızı soruları varsa mizan/satış soruları, sorunları ile gelmeye davet edeceğimiz bir çalışmadır.

İçerik

• Mizan; Şirket Organizasyonun Gerçek Resmi. Satış; Şirketin “Oksijeni”

• Profesyonel Satış Yöneticisi Gözü ile Gerçek Bir Mizana Yukarıdan Aşağıya Hızlı Bakış

• Satış Raporları için Vazgeçilemez Temel ve Tali Mizan Hesapları

• Satış Yöneticisi için (gerektiğinde) Maliyet Muhasebesi

• Satış Etkinlikleri Nasıl Ayrı Bir Şirket Gibi Yönetilebilir?

• Dinamik Anlık Tek Sayfalık Satış Yönetim Raporu Kurgusu

• Dinamik Anlık Tek Sayfalık Satış Yönetim Raporu Kullanımı

• Satış için Mizan Odağında, Bütçe de Kullanılabilir Tam Yetmiş Yedi Tane “Hafıza Çivisi”

• Kapanış

Workitive Türkiye’nin bir özgün hizmeti olarak, Eğitmenimiz dileyen katılımcılarımıza “mizan, mizan odağında satış yönetimi, satış raporlama ve satış incelikleri” konularında yaklaşık bir saatlik bir danışmanlık/mentörlük/koçluk hizmetini ücretsiz olarak, telefonla verebilecektir. Bu hizmet için eğitimi izleyen en çok on gün içinde istek yapılmalıdır.

* Eğitime katılmak için bilgisayarınızda "Zoom Video Conference" programı kurulu olmalıdır. Buraya tıklayarak Zoom'a ücretsiz bir şekilde üye olup programı indirebilirsiniz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page