top of page

03 Tem Cmt

|

Webinar

Genel Müdürler İçin | Tek Ekranda Şirket Yönetimi

Katılım Bedeli: 490 TL+KDV | Genel müdürü bir teknenin kaptanına benzetebiliriz, çevreden ve aracından sürekli verileri alması, algılaması ve hızla karar vermesi gerekir. Çalışmamız genel müdür için, bir tek ekrana bakarak şirket için gerekli tüm kararları alabilmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Genel Müdürler İçin | Tek Ekranda Şirket Yönetimi
Genel Müdürler İçin | Tek Ekranda Şirket Yönetimi

Saat ve Yer

03 Tem 2021 09:30 – 13:30

Webinar

Etkinlik Hakkında

Eğitmen: Necdet Uygurer

Genel müdür (veya şirket sahibi veya yönetim kurulu başkanı veya kurucu ortak) şirket için “takdir hakkını” kullanan ve “bağlayıcı” kararları veren tek kişidir. (Bir şirkette takdir hakkını sadece bir tek kişi kullanır) Kararların oluşmasına yardımcı olanlar da olabilir fakat “son söz” genel müdürdedir ve öyle olması da şarttır.

Genel müdürü, sürücüye veya bir teknenin kaptanı veya bir pilota benzetebiliriz, çevreden ve aracından sürekli bilgileri/verileri alması, algılaması ve hızla karar vermesi gerekir.

Genel müdürün kararları içinde bulunduğumuz ve nasıl seyredeceği de henüz belirsiz olan pandemi sürecinde, “özellikle” yaşamsaldır.

Çalışmamız genel müdür için özel olarak, sadece bir tek ekrana bakarak şirket için gerekli tüm kararları alabilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Özünde, odağında şirket karlılığı bulunmaktadır.

Bu ekranın tasarımı bir tecrübe konusudur. İşler hale gelmesi ise genel müdür isterse, sadece şirket içi çalışanları ile birkaç saatlik bir süre gerektirecektir. Bir donanım yatırımı, bir özel yazılım, özel danışmanlar vs. gerektirmez. Genel müdür için elindeki telefonu, önündeki bilgisayarı, şirketinin serverları, mevcut telli ve telsiz bağlantılar yeterlidir.

Bir engel varsa, o engel genel müdürün kendisi veya nelerin nasıl yapılamayacağı konusunda uzmanlaşmış, muhasebe, bilgi işlem vs. yöneticileridir.

Seminerimiz, konuya hemen özünden girerek yapılacak olan bir online çalışmadır. Bir PowerPoint sunumu veya yönetici sohbeti değildir.

Genel müdürlerimizi karar odaklı, karlılık odaklı soruları ve sorunları ile gelmeye, çok soru sormaya davet ettiğimiz bir üst yönetim çalışmasıdır. Vekil gönderilmemesi rica olunur.

(Kendilerine saygı duyduğumuz ancak, evden veya 10 kişiden az şirketlerde genel müdür/CEO olan veya 1985 ve sonrası doğumlu genç genel müdürlerimizi diğer genel müdür düzeyi çalışmalarımıza yönlendiriyor olacağız.)

İçerik

Esas içerik;

• Tek ekranda (standart masa üstü bilgisayar ekran boyutları içinde) en önemli 27 bilgi/pencere başlığı

• Gerekirse ikinci ekranda (tek sayfa A4 boyutunda) şirket bütçe formatı

• Gerekirse üçüncü tek ekranda (A4 boyutunda) yaşamsal 27 “mizan” bazlı pencere/başlık

Yardımcı içerik;

• Tek ekran bilgilerin “görselleştirilmiş” arka planı

• Tek ekran bilgilerin ara sayısal ilişkileri ve yorumları

• Genel müdür istek veya tercihlerine bağlı olarak seminerimiz kapsamından farklı diğer tek yönetim ekranı tasarımları için ipuçları (Kalabilecek zaman ile sınırlı olacaktır)

• Sadece uluslararası/ulusal finans piyasalarını izlemek için tek ekran tasarımı

• Sadece BIST piyasasını izlemek için tek ekran

• Sadece şirket imalat/üretim makine, bant, süreç ve sistemlerini izlemek için tek ekran

Workitive Türkiye’nin bir özgün hizmeti olarak dileyen katılımcılarımız bu seminerle ilgili tüm konularda, özellikle tek ekran tasarımı konusunda, Eğitmenimizle çalışmayı izleyen günlerde ücretsiz bir danışmanlık/mentörlük sohbeti yapabileceklerdir. Normalde yüz yüze yapılan bu görüşme günümüz koşullarında muhtemelen online veya telefonla yapılabilecektir.

* Eğitime katılmak için bilgisayarınızda "Zoom Video Conference" programı kurulu olmalıdır. Buraya tıklayarak Zoom'a ücretsiz bir şekilde üye olup programı indirebilirsiniz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page