top of page
ERCAN
TELCİ
ERCAN TELCİ

1974 İstanbul doğumlu olan Ercan Telci, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi “Liderlik Pazarlama ve Etkin Yöneticilik” eğitim programını tamamladı.

 

Kanada’da kurulmuş olan Uluslararası koçluk okulu Erickson Coaching International programının III. Modülünü tamamladı. Platform Akademi “Eğiticinin Eğitimi” programını ve İstanbul Üniversitesi uzaktan eğitim Stratejik Pazarlama Satış Yönetimi sertifika programlarını tamamladı.

Hollanda ve Belçika’da bulunan Evolution Coaching ve Kenneth Blanchard Talent management and Self Leadership Training Türkiye merkezi (Lead Empowerment Motivation Performance Accrete)’de koçluk programını tamamlamıştır.

 

Türkiye’nin satış konusunda en tecrübeli satış hocalarının hocası olan, Satış Aşk’tır kitabının yazarı Özkan Kaymak’tan bire bir 100 saati aşan kişisel usta satış koçluğu eğitimi aldı ve birlikte eğitimler verdi. Ayrıca Situation Managament Systems (ABD) firmasının Türkiye temsilciliğinden kişisel satış koçluğu eğitimi aldı.

 

İş yaşamına 1980’li yıllarda sekiz-dokuz yaşlarında otomotiv sanayi sektöründe İstanbul Taksim’de köklü esnafların içerisinde satış elemanı olarak alaylı başladı. 2011 yılında kurduğu Erte Eğitim Danışmanlık firmasında kurucu, Bursa Lempa Eğitim Danışmanlık firmasında kurucu ortak olarak görev almıştır. Halen 2001 yılında kendi kurduğu Home Life pazarlama şirketini satış ekibiyle birlikte yönetmektedir.

 

Konusunda uzman yerli ve yabancı eğitmenlerden, koçlardan ve akademisyenlerden yönetim, liderlik, satış, pazarlama, bireysel gelişim, dönüşüm, iletişim, ikna ve beden dili üzerine eğitimler ve sertifikalar aldı.

Doğuş Oto Volkswagen, Honda, Farmasi Türkiye, Yatsan-Tempure, Pekintaş A.Ş, Alltech Efor Grubu, Altın Emlak, Century21, Rainbow, Nurteks Tekstil, Broche Medikal, UİB Bursa İhracatçılar Birliği, Best Fm, Omsan Lojistik, Akçelik Demirçelik A.Ş, Hilal Trans Lojistik, Doa Software, Dekar İnşaat, Santeks Tekstil, Lizeria Aydınlatma gibi pek çok kuruluşa satış eğitimleri vermiştir.

 

SecretTv’de ve Wice Tv’de satış yönetimi üzerine yayınlanmış röportajları ve videoları bulunmakla birlikte, 2014 yılında JCI Adaylık Komitesi Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu kendisini en başarılı on genç arasında aday göstermiştir.

 

İngilizce bilen Ercan Telci, otuz beş yılın üzerinde saha satış müşteri yönetimi, pazarlama ve işletme tecrübesine sahiptir.

bottom of page