top of page
EMRAH
ALTUNTECİM
EMRAH ALTUNTECİM

Yönetim Danışmanı, Uluslararası Kıdemli Eğitmen, Assessör ve Yazar.

 

Emrah Altuntecim İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans çalışmasını Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı'nda tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi Danışma Kurulu üyesidir. Kültür Üniversitesi’nde istihdam projeleri kapsamında perakende, iletişim, kariyer yönetimi ve kişisel gelişim konularında dersler vermiştir. Endüstri Psikolojisi Doktora çalışmasına devam ederken iş yaşamında mutluluk, başarı ve performans gibi konularda sayısız seminer vermiştir ve etkinliklerde moderatörlük yapmıştır. British Psychology Society akredite Assessörlük/Değerlendirici Uzmanlık Belgesi ve MEB Onaylı Eğitmen Sertifikası sahibidir.

 

Altuntecim, Dubai, Katar ve İspanya’da uluslararası çapta satış, müşteri ilişkilerinde başarı, zaman yönetimi, stres yönetimi, sözlü ve yazılı iletişim, ürün sunumu, motivasyon, takım ruhu başarı ve kurumsal değerler eğitimleri, ABD’de yaratıcı düşünce teknikleri ve kişisel gelişim eğitimleri, Çin ve Polonya’da ise proje seminerleri vermiştir. İtalya’da eğitim işbirliği toplantılarına, Mısır’da ise departman kurulum ve implementasyon çalışmalarına katılmıştır. Türkiye’nin en önemli marka derneklerinin başında gelen Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) yanı sıra PMI Türkiye (Project Management Institute), Yönetim Danışmanları Derneği, TPF&PERDER (Perakendeciler Derneği), PEBEV (Perakende Bilgi Evi), Büyük Kulüp, Müsiad, JCI, Satış Guruları Platformu, Dreamstalk, Think&Talk, Workitive, Young CEO Club, Eduplus Satış Zirvesi ve Kariyer.net 10 Kat gibi birçok saygın platform ve program kapsamında eğitmen, moderatör, koç ve konuşmacı olarak yer almıştır. Altuntecim ayrıca “Perakende Satış Okulum” projesi vasıtasıyla binlerce kişiye eğitim vermiştir.

 

Emrah Altuntecim Dünya’nın en büyük teknoloji devlerinden Huawei’de Kıdemli Ülke Eğitim Müdürü olarak Türkiye’nin en kapsamlı eğitim departmanlarından birini yönetmiş ve 1 yıl içerisinde gerçekleştirdiği eğitim programlarının da katkısı ile şirketin Türkiye pazar payının %3’den %21’in üzerine çıkmasını sağlayan ve rekor kırarak kıta birincisi olan retail ekibinde yer almıştır. Ayrıca Vodafone, Türkcell, Türk Telekom, Mediamarkt, Teknosa, Vatan Bilgisayar, KVK, Brightstar, Teleperformans gibi şirketlerle ortak birçok eğitim programları organize etmiş ve şirketler arası eğitim iş birlikleri yapmıştır, ayrıca Çin’in Shenzhen şehrinde gerçekleşen eğitim zirvesinde Türkiye’yi temsil etmiştir.

Altuntecim, Ortadoğu’nun en büyük sağlık perakende grubu olan Magrabi’de dört sene boyunca önce Türkiye, daha sonra da Dubai merkeze bağlı olarak Yetenek Geliştirme Departmanı Eğitim Yöneticisi olarak hizmet vermiş, bu kapsamda şirketteki İlk Türk Expad Çalışan olarak sorumlu olduğu bölgeler olan Dubai, Abu Dhabi, Katar, Kuveyt ve Bahreyn expad personeline eğitimler vermiştir. Uluslararası yapı içinde; Yetenek yönetimi, performans değerlendirme ve organizasyonel gelişim gibi alanlarda da çalışmıştır. Ayrıca Magrabi’nin ortak paydaşlarından İngiliz eğitim şirketi Biz Group’un Türkiye ayağını proje bazlı olarak yöneterek, Türkiye’deki Performans Ölçme ve Değerlendirme Sistemi’ni kurmuş, değerlendirme koçluğu ve assessörlük yapmıştır. Bu kapsamda Axonify uzaktan eğitim sistemini de hayata geçiren Türkiye’deki ilk insan kaynakları çalışanı olmuştur..

 

Altuntecim, Türkiye’nin saygın şirketlerinden Ziylan Grup A.Ş’de FLO Akademi Eğitim Müdürü, Ulusoy Holding’de Eğitim Müdürü, Asemble Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.’de Eğitim Direktörü ve dünyanın en büyük reklam ajanslarından biri olan Publicis Graphics’de de Saha Koordinatörü olarak da hizmet vermiş, ajansın Hewlett Packard ve Sanyo kampanya etkinliklerini yönetmiştir.

 

Altuntecim’in Eğitim ve Danışmanlık hizmeti verdiği şirket ve kurumlardan bazıları şunlardır;

Petrol Ofisi, Volvo Trucks, Ford Otosan, BSG Auto Parts/Basbuğ Otomotiv,  Çukurova Holding Makina A.Ş., Borusan, Solmaz Nakliyat, Ray-sat, Oruçoğlu Holding, Türk Telekom, Türkcell, Ankara Ticaret Odası, Polaris, Maui Jim,  Porsche Design, Ortadoğu Grup, Monsanto/ Livingproof & Distributor Academy, İBB&İETT Akademi, Özulaş A.Ş., İstanbul Otobüs A.Ş., CA Güzellik Salonları, DND Kozmetik, Ersağ Kozmetik, Estevien Clinic, Empire Group, Phablet Shield, Realty Turkey Emlak, Vartur Real Estate, Grand Eras Hotel, Sunsay Mühendislik, Denge Mühendislik, Tektaş Mühendislik, Aleteks Tekstil, İdeateks, Akbaşlar Tekstil, Şoteks Tekstil, Boyner Grup/Back Up/ Affinion International,  Mudo, Koton, Hatemoğlu, Multinet, Karafırın, Knauf, TÜRSAB, Vizyon Koleji, Uğur Koleji, Unisbul, ISS/CMC/Customer Management Center/Garanti Bankası Call Center, Biges Güvenlik A.Ş., vb.

 

Emrah Altuntecim’in ulusal ve uluslararası çapta gerçekleştirdiği eğitim, seminer, organizasyon, danışmanlık, alanlarında bugüne kadar verdiği hizmetlerinden bazıları şunlardır: Pazarlama ve Satış Teknikleri, İş Stratejileri Geliştirme, Design Thinking, İş Yaşamında Dayanıklılık, Çeviklik ve Esneklik, Değişimin Yönetimi, Yetenek Yönetimi, Performans Değerlendirme, Mülakat Teknikleri, İkna ve Müzakere, İş Yaşamında Algı Yönetimi, Pozitif İmajinasyon Teknikleri ve Stres Yönetimi, Nefes ve Mindfulness, Protokol Kuralları, Beden Dili ve Etkili İletişim, Başarı ve Sonuç Odaklılık, Motivasyon, Takım Ruhu, Eğitim Oyunları Tasarımı, Etkin Zaman Yönetimi, Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri, Vizyon Atölyesi ve Arama Toplantıları, Beyin Fırtınası Seansları, Eğitimcinin Eğitimi, Liderlik&Yönetim Becerileri Eğitimleri ve tüm şirket eğitim programlarının tasarlanması ve planlanması.

Emrah Altuntecim kariyer hayatı devam ederken, hobi ve ilgi alanlarını da toplumsal faydaya dönüştürmüştür. Doğa sporlarındaki deneyimini 1999 yılından beri Gönüllü Arama Kurtarma çalışmalarına vakfetmiş, Türkiye ve Dünya’da meydana gelen birçok doğal afette yardım çalışmalarında aktif olarak görev almış ve ekip liderliği yapmıştır. Outdoor deneyimleri ile “Walking Therapy” ve “Oxygen Window” koçluk yaklaşımlarını geliştirmiştir ve “Nature Talks” Platformu’nun kurucusudur; kişi ve kurumlara açık hava eğitimler, doğa yürüyüşleri, seminerler ve etkinlikler düzenlemektedir. Altuntecim, özel hobisi olan koleksiyonculuk sahasında da Türkiye’yi Oriental Philatelic Association of London Uluslararası Sergisi’nde temsil etmiştir. Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu kapsamında düzenlenen milli sergide de Bronz ve Gümüş madalya almıştır.

 

Altuntecim, sayısız televizyon ve radyo programına konuk olarak katılmış, TRT’de iki sene boyunca iş ve özel yaşamda başarı ve mutluluk konseptli programlar gerçekleştirmiştir ve ayrıca birçok dergide ve sitede iş hayatı ve kişisel gelişim konulu İngilizce ve Türkçe makaleleri yayınlanmıştır. Türkiye’de ve yurtdışında ses getiren, ikisi İngilizce olmak üzere yayınlanmış toplam 7 basılı kitabı bulunmakla birlikte birçok eserin de editörlüğünü ve yayın koordinatörlüğünü yapmıştır. Yayınlanan İngilizce ve Türkçe kitapları toplam 15 ülkede 120’den fazla kütüphanede okunmaktadır.  Capital ve MediaCat Dergileri Emrah Altuntecim’in Türkiye’de en çok satan ilk 10 İş Kitabı listesine giren ‘Satış Psikolojisi’ isimli kitap çalışmasını okuyucuları ile paylaşmıştır. Satış Psikolojisi kitabı; satış, pazarlama ve iletişim becerileri alanlarında özel sektör eğitim camiası tarafından referans kaynak eser olarak kabul edilmektedir ve çeşitli üniversitelerde ders kitabı olarak okutulmuştur.

bottom of page