top of page
CEM
ÖZÜAK
CEM ÖZÜAK

Bugüne kadar verdiği eğitim ve seminerlerde binlerce kişiye ulaşan Cem Özüak, 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite hayatında sırasıyla 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölümü ve 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı Kişiler Arası İletişim Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisans tezi, "Kitle İletişim Araçlarıyla Propaganda Teknikleri" dir. Şu anda İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve İstanbul Gedik Üniversitesi SBE İşletme Doktora (PhD) eğitimlerine devam etmektedir.

 

Uluslararası ICF Coach(House of Human), Nefes Koçluğu ve Öğrenci Koçluğu belgelerine sahiptir. Eğiticinin eğitimleri de dahil olmak üzere pek çok kurumdan çeşitli eğitimler almıştır.

 

İş hayatına 2001 yılında Yaşar Holding'de pazarlama uzmanı olarak başladı ve 2 yıl bu görevde çalıştı.

 

2004 yılında askerlik sonrası girdiği Türkiye İş Bankası’nda 8 yıl boyunca Çağrı merkezinden nakit yönetimine kadar geniş bir skalada bankacılık tecrübesi edindi.

 

2012 yılında iletişim bilimleri ve farkındalık alanlarındaki çalışmaları profesyonel hayatında ön plana çıkınca tam zamanlı olarak eğitmenlik ve danışmanlık yapmaya başladı.

 

2013 yılında Vodafone – İşkur ortaklı bir insan kaynakları projesinin Türkiye yöneticiliğini yaptı. Bu projede Vodafone’un ihtiyaç duyduğu kurumsal satış kanalı müşteri temsilcilerinin seçilmesi, eğitimlerinin verilmesi ve ardından işe yerleştirilmelerini sağlayan tüm süreci yönetti.

 

2015 yılından beri Okan Üniversitesi'nde sağlık iletişimi alanında öğretim görevlisi olarak iletişim dersleri vermektedir. Aynı üniversitede sağlık iletişimi yanı sıra, etkili ve güzel konuşma, sağlık ürünlerinde pazarlama, girişimcilik dersleri de vermektedir.

 

Harp Akademileri, Kurmay Subay Yetiştirme Programında dönemsel olarak iletişim dersleri vermiştir.

 

2010 yılından beri İndigo Dergisi’nde yazarlık yapmaktadır. İletişim ve farkındalık alanlarında yazıları yayınlanmaktadır.

 

2015 yılında 23 üniversite, 17 kulüp işbirliğiyle düzenlenen Türkiye İnovasyon Zirvesi'nde "YILIN EN İNOVATİF İLETİŞİM EĞİTMENİ" seçildi.

 

Adalet Bakanlığı akreditasyonlu Arabuluculuk ve Uzlaştırmacılık eğitmenidir.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı departmanlarda satış, mağazacılık, çağrı merkezi ve insan kaynakları alanlarında “uzman eğitmen” unvanıyla dersler verdi.

Kurumlara, üniversitelere ve açık gruplara seminerler ve eğitimler vermektedir.

 

Eğitimini verdiği konular:

 

Etkili iletişim teknikleri, sağlık iletişimi, farkındalık atölyesi, girişimcilik, raporlama teknikleri, telefonda iletişim, protokol kuralları, çağrı merkezi eğitimi, insan tanıma sanatı, ikna ve müzakere, algı yönetimi, liderlik, yönetim becerileri, zaman yönetimi, satış teknikleri, beden dili, öfke ve stres yönetimi, takım çalışması, motivasyon, problem çözme ve karar verme, kurum kültürü ve biz bilinci, eğiticinin eğitimi, sunum teknikleri, müşteri ilişkileri, müşteri deneyimi yönetimi, zor insanlarla başa çıkma, mülakat teknikleri, çatışma yönetimi

 

Bugüne kadar yayınlanmış eserleri şunlardır:

 

  • Zihin Yalanları / Destek Yayınları 2018

  • Metropol Dervişi / Destek Yayınları 2016

  • Temel Optisyenlik / Güneş Tıp Kitabevi 2016 (Onur Yarar ve Erdoğan Özdemir editörlüğünde ortak kitap)

 

Bilimsel Bildiri ve Makaleleri:

 

  • Yapay Zekanın Karar Verme Dinamiklerine Etkisi

  • Ahilik bağlamında Türkiye ve Hollanda Tarımının Karşılaştırılması

 

Cem Özüak’ın konuk olduğu bazı programlar ve eğitimlerinden kesitler:

 

https://www.youtube.com/watch?v=sXQldTMd8tw&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=MjLVJ-J1vLc

https://www.youtube.com/watch?v=baORIF8zpF4

https://www.youtube.com/watch?v=pLY2lVrdOZo

bottom of page