ALMİLA
DALKILIÇ
ALMİLA DALKILIÇ

İstanbul’da doğdu. 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ‘Sahne Görüntü Ana Sanat Dalı Tiyatro Dekor Kostüm’ bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında London School of Public Relations’dan “An Integrated Approach to PR Certificate” almıştır. MEB onaylı Haber Spikerliği ve Sunuculuk sertifikasına sahiptir. MEB Usta Öğretici Oryantasyon Sertifikasını dönem birincisi olarak almıştır. 25 yıldır yönetim ve kişisel gelişim eğitmeni, retorik hitabet koçu ve yazar olarak seminerler verirken konferans ve zirvelerde konuşmacı olarak yer almaktadır.

 

Uki, Beymen, Home Store’da dekoratör olarak çalışmıştır. TGRT, İstanbul FM, Medya FM ve MTV’de 9 yıl Program Yapımcılığı ve Sunuculuk yapmıştır. Logo Şirketler Grubu, Çanakçılar Şirketler Grubu, Spotek ve TGRT’de Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapmıştır.

 

Müziğe üniversite yıllarında katıldığı yarışmalarda dereceler ve birincilikler alarak başlamış, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve canlı yarışma performansıyla hem bateri çalıp hem de solo bir şarkıyı seslendirerek “En iyi Enstrümantalist” ödülünü alarak Türkiye’nin ilk ve tek Ödüllü Bayan Bateristi unvanını kazanmıştır. Konuşmacı olarak katıldığı organizasyonlarda sunumlarına ek olarak Bateri Show yapmaktadır. Ayrıca piyano çalmakta ve konserlerde yer almaya devam etmektedir. TRT Ses Sınavında ikincilik, TRT Altın Anten Hafif Müzik Yarışması’nda mansiyon kazanmıştır. ATV’de Gani Müjde’nin ekibinde her hafta canlı yayınlanan Ceyhun Yılmaz Show’da bir sezon boyunca baterist olarak görev almıştır. Eurovision Türkiye Jüriliği yapmıştır. Pek çok reklam müziği seslendirmiş olup jingleları tüm radyolarda yer almıştır. (Yataş, Maggi, İstanbul FM, Sandy, Loreal, Çardak, Laressa, Şifa Hastanesi, Logo Collection, Mercedes Benz vb.)

 

Ak Parti Siyaset Akademisi’nde milletvekili adaylarına vermiş olduğu eğitimler sebebiyle Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan, Kadıköy Belediyesi’nde ve Sağlık Polikliniği’nde vermiş olduğu eğitimlerden dolayı Belediye Başkanı Sayın Selami Öztürk’ten teşekkür belgeleri almıştır. Bir yıl boyunca sözleşmeli olarak Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk’ün iletişim danışmanlığını yapmış, Kadıköy Belediyesi personeline İletişim Teknikleri eğitimleri vermiştir. Seçim dönemlerinde AK PARTİ, CHP ve MHP den milletvekili ve belediye başkan adaylarına eğitimler vermiş ve danışmanlık yapmıştır.

 

Timder dergisinde 14 yıldır kişisel gelişim yazıları yayınlanmaktadır. Aynı zamanda makale yazarıdır. 52 adet başarı plaketi ve çok sayıda teşekkür belgesine sahiptir. Elma Yayınevi tarafından yayınlanmış “İletişimde İletişim” adlı bir kitabı vardır.

Uzmanlık Alanları:

İleri Sunum Teknikleri, Hitabet Sanatı, Retorik ve Oratorik Sunum, Retorik İkna Teknikleri, Doğru İletişim Sırları, Başarı ile Motivasyon - Motivasyon ile Başarı, Öfke Yönetimi, Protokol ve Görgü Kuralları, Kısa Konuşmalarla Uzun Soluklu Başarılar, Retorika, İş Adabı, Stratejik İkna Teknikleri, Şapka Çıkarttıran Müşteri Hizmetleri, Halkla ilişkiler, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Yönetirken Yönetilmeden Yönetme Sanatı, Kazandıran Beden Dili, Ekip Çalışması, Takım Ruhu & Takımdaşlık, Liderlik Kısa Yolları, Karizma, Zirve Yapan Motivasyon, "Eureka" Yaratıcı Düşünme Teknikleri, Sunum Hakkında Hiç Bilinmeyenler, Telefonda İletişim, Kurum İçi İletişim, İmajınız Sizsiniz, Özgüven, Çalışan Mutluluğu, İdeal Yöneticilik, Zor İnsanlarla Kolay İletişim, Zaman ve Stres Yönetimi, Problem Çözme Teknikleri, Üst Düzey Yönetici Asistanlığı , Yöneticilik ve Yönetme Sanatı, Eğiticinin Eğitimi, Siyasilere Özel Seçim Kazandıran Tüyolar, Aile İçi İletişim, Müşteri ile Doğru İletişim Teknikleri, Kurumsal İtibar Yönetimi, İşletme Körlüğü Çözümleri, Kurumsal Aidiyet, Toplantı Yönetimi, Koşulsuz Müşteri Mutluluğu, Yöneticiler İçin; Hazırcevaplık Doğaçlama ve Nükte Becerileri, Uzatma Sadede Gel, Başarı İçin Bahane Arama Çare Ara, Güçlü Soru Sorma Teknikleri, Her Çalışan Bir Yıldızdır.