top of page
almila-dalkilic.png
ALMİLA
DALKILIÇ
ALMİLA DALKILIÇ

İstanbul’da doğdu. 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ‘Sahne Görüntü Ana Sanat Dalı Tiyatro Dekor Kostüm’ bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında London School of Public Relations’dan “An Integrated Approach to PR Certificate” almıştır. MEB onaylı Haber Spikerliği ve Sunuculuk sertifikasını dönem birincisi olarak almıştır. Sonrasında MEB Usta Öğretici Oryantasyon Sertifikasını yine dönem birincisi olarak tamamlamıştır.

 

Uki, Beymen, Home Store’da dekoratör olarak çalışmıştır. TGRT, İstanbul FM, Medya FM ve MTV’de 9 yıl program yapımcılığı ve sunuculuk (canlı yayın) yapmıştır. Logo Şirketler Grubu, Çanakçılar Şirketler Grubu, Spotek ve TGRT’de Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapmıştır.

 

Müziğe üniversite yıllarında katıldığı yarışmalarda dereceler ve birincilikler alarak başlamış, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve canlı yarışma performansıyla hem bateri çalıp hem de solo bir şarkıyı seslendirerek “En iyi Enstrümantalist” ödülünü alarak Türkiye’nin ilk ve tek Ödüllü Bayan Bateristi unvanını kazanmıştır. Değerli Besteci Melih Kibar ile başladığı reklam müziği seslendirmeleri “jinglelar” tüm radyolarda yayınlanmıştır. (Yataş, Maggi, İstanbul FM, Sandy, Loreal, Çardak, Laressa, Şifa Hastanesi, Logo Collection, Mercedes Benz vb.)

 

Motivatör Konuşmacı olarak katıldığı organizasyonlarda sunum finalinde bateri çalmaktadır. Büyük tutkusu olan piyano çalmaya nota bilmeden 48 yaşında başlamış, yer aldığı iki konserde Chopin ve Tchaikovsky performansı ile beğeni toplamıştır. TRT Ses Sınavında 2.lik, TRT Altın Anten Hafif Müzik Yarışması’nda Mansiyon kazanmıştır. ATV’de Gani Müjde’nin ekibinde her hafta yayınlanan Ceyhun Yılmaz Show’da bir sezon boyunca canlı yayında baterist olarak görev almıştır. Ayrıca Eurovision Türkiye Jüriliği yapmıştır.

 

Ak Parti Siyaset Akademisi’nde milletvekili adaylarına vermiş olduğu eğitimler sebebiyle Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’dan, Kadıköy Belediyesi’nde ve Sağlık Polikliniği’nde vermiş olduğu eğitimlerden dolayı Belediye Başkanı Sn. Selami Öztürk’den teşekkür belgeleri almıştır. Bir yıl boyunca sözleşmeli olarak Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk’ün İletişim Danışmanlığını yapmış, tüm Belediye çalışanlarına eğitimler vermiştir. Türkiye çapında, Belediye eğitimleri en yoğun olan eğitmenlerden biridir. Seçim dönemlerinde AKPARTİ, CHP ve MHP den milletvekili ve belediye başkan adaylarına eğitimler vermiş ve danışmanlık yapmıştır. Halen Hitabet ve İmaj Koçu olarak birebir danışmanlıklarına devam etmektedir.

 

26 yıldır, Yönetim ve Kişisel Gelişim Eğitmeni, Retorik Hitabet Koçu, Sunucu ve Yazar olarak kurumsal ve genele açık seminerler verirken bir yandan da konferans ve zirvelerde konuşmacı olarak yer almaktadır. 15.000’den fazla katılımcı ve 500’den fazla eğitim ile yoğun bir eğitim hayatına sahiptir. Akademi İstanbul, Deulcom Internatıonal, Newport University ve London School of PR’da öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir. Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi ve Kariyer Akademisi’nde 3 yıl boyunca diksiyon kursu vermiştir.

Timder Dergisi’nde 14 yıldır kişisel gelişim yazıları yayınlanmaktadır. Aynı zamanda makale yazarıdır.

 

Gurur duyduğu 52 Başarı Plaketi ve çok sayıda Teşekkür Belgesine sahiptir.

 

Elma Yayınevi tarafından basılan “İletişimde İletişim” adlı bir kitabı vardır.

 

Uzmanlık Konuları

 

Retorik ve Oratorik Hitabet

Stratejik İkna Teknikleri

Konuşmalarda Doğaçlama, Hazırcevaplık ve Nükte Becerileri

İleri Sunum Teknikleri

Diksiyon

İdeal Yöneticilik ve Liderlik

Takımdaşlık, Takım Ruhu oluşturmak

Zor İnsanlarla Kolay İletişim

Şapka çıkarttıran Müşteri Hizmetleri

Güçlü Soru sorma ve Cevaplama Teknikleri

İletişim ve Beden Dili

Güzel Konuşma ve Diksiyon

Başarı ve Motivasyon

Güçlü Soru Sorma ve Cevaplama Teknikleri

Koşulsuz Müşteri Mutluluğu Yöntemleri

Zor İnsanlar ve Zor Durumlarla Başa Çıkma Yöntemleri

bottom of page